5 טיפים איך לתרגל מיינדפולנס ביום יום

תרגול מיינדפולנס הוא על החיים עצמם. לא על ידע, לא על כמה זמן עשיתם מדיטציה ובטח לא אם ישבתם בישיבת לוטוס על הרצפה או לא.

מיינדפולנס זה תרגול של ערנות, מודעות ונוכחות בכל רגע בחיים שלכם.

הנה כמה תרגילים שכל אחד יכול לעשות יום יום:

1. תבחרו איך אתם מתחילים את היום שלכם.

 האם אתם נותנים את השליטה למישהו אחר וישר קופצים לחדשות, פייסבוק, ווטסאפים וזה מה שמנהל אתכם מהבוקר – זרם מבחוץ.

או מחליטים על השהיה קטנה איך שמתאוררים. לא לקפוץ מיד מהמיטה. לקחת כמה נשימות עמוקות בשכיבה, לבדוק איך זה מרגיש בגוף? בכלל, להגיד לעצמי שלום. מה שלומי הבוקר? בדיקה קצרה. אולי אפילו חיוך קטן. כן, כן, חיוך לעצמי. ועכשיו אפשר לקום, לבחור את הקצב. לצלול לתוך היום עם אנרגיה אחרת.

לתרגל מיינדפולנס כבר בבוקר

2. מעברים

כל מעבר של בין לבין במשך היום יכול להפוך להזמנה לתרגול. בדרך לעבודה להחליט לא להקשיב לרדיו. לבדוק – איך זה מרגיש לי להיות לבד ללא קולות מבחוץ? הגעתם הביתה? לפני שיוצאים מהאוטו נשארים שם לשלוש נשימות מודעות. 

לתרגל מיינדפולנס גם בדרך לעבודה

3. ארוחות

ארוחות גם הן הזמנה לתרגול מיינדפולנס. בארוחת בוקר גם אם זה רק קפה להתרכז בתחושות – להריח את הקפה, להרגיש את חום הספל, לקחת לגימה מודעת וליהנות ממנה, לשתות כאילו זה הקפה הראשון שלך ever.

קפה בבוקר יכול להיות גם תרגול מיינדפולנס

4. מתחילים יום עבודה

להתיישב מול מחשב ולפני שצוללים לתוך משימות העבודה לעצור לעשר שניות. לקחת נשימה. לבדוק שוב מה שלומי. לבדוק אם נוח לי לשבת. להתרכז בתחושות של נקודות מפגש בין הגוף לכיסא. עוד נשימה רגועה דרך האף ואפשר להתחיל לעבוד.

מיינדפולנס לפני שמתחילים את יום העבודה

5. הפסקות

לעשות הפסקות יזומות בזמן העבודה. לקום מהכיסא, לקחת נשימה, להתמתח – ידיים ישרות מעל הראש ובנשיפה להוריד את הידיים למטה ברכות, לשים לב כמה הנשימה עוזרת לשחרר את הגוף, להביא תחושת רוגע. עוד פעמיים. ו..לחייך. כן, סתם ככה, בלי סיבה. חיוך קטן. תמיד משפר את מצב הרוח

 

קחו אוויר לדקה באמצע יום עמוס!

סדרה של 3 סרטונים קצרים

מאמרים אחרונים

חמלה עצמית

דרושה דחוף: חמלה עצמית

כבר 20 ימים אני מרגישה ברכבת הרים, מצב הרוח שלי משתנה משעה לשעה. כנראה שככה זה אצל כולנו. והמצב הזה מקשה מאוד על בהירות, על

קרא עוד »

כתיבת תגובה

תפריט נגישות

נשמור על הקשר?

פוסטים חדשים, טיפים והמלצות לחיים טובים יותר.