אודות

שלום, אני לילה פורת ואני מדריכת מדיטציה ומיינדפולנס מוסמכת והנה כמה דברים שלא ידעתם עליי:

מגיל צעיר הנושאים שהכי עניינו אותי היו הרמוניה ונפש האדם. כשאני אומרת הרמוניה, אני מתכוונת להרמוניה במוזיקה, לשירה יפה ולטבע, ליופי.

ונפש האדם? תמיד עניין אותי להבין מה זאת אהבה? למה יש אנשים מאושרים ויש שלא. למה אנשים סובלים בכלל? למה אנשים מרגישים בודדים? מה יכול לעזור להם (וגם לי) להיות שמחים יותר? (תמשיכו לקרוא ותגלו את התשובה …)

חוץ מזה, אני מאוד אוהבת מוזיקה ואני תולעת ספרים. אני מאוד אוהבת בתי מלון וטיולים (טוב, מי לא?). אני אוהבת מספרים זוגיים (אולי כי נולדתי ב 2/2?). והכי אני אוהבת ללמוד ולשתף מידע חדש.

עליתי לארץ בגיל 17 מאוקראינה עם אמא וסבתא כדי להגשים את החלום הציוני שלי.

מאז, כל יום, אני שמחה על ההחלטה הזאת.

אני גם בת זוג של ארתור ואמא ל-3 בנים (עכשיו זה ברור למה אני צריכה מדיטציה 😉).

לילה פורת

מסלול חדש בחיים שלי

בודהיזם בג’ינס

איך גיליתי את שיטת המיינדפולנס

הנס האישי שלי

מיינדפולנס SOS

איך גיליתי את שיטת המיינדפולנס?

במשך 17 שנים הייתי בעלת חברה ללוגיסטיקה ימית. אני מאוד אוהבת את עולם העסקים ואת האקשן והאדרנלין המתלווים אליו. אבל עם השנים, השילוב בין עסק – משפחה – ואני עצמי – היה מאוד לא פשוט. היו לכך מחירים מאוד גבוהים. הרגשתי תסכול, עצב ואכזבה שליוו אותי לצד ההצלחות בעסק. התוצאה של כל התחושות הללו, מעבר לסבל, היא בעיקר הרגשה של חוסר סיפוק.

“בודהיזם בג’ינס”

ניסיתי הרבה פתרונות, חלקם היו רוחניים מדי בשבילי, חלקם שמרניים מדי, חלקם הגבילו אותי וניסו לשנות את המהות שלי. עד שיום אחד שמעתי הרצאה “בודהיזם בג’ינס” – ושם זה קרה. התאהבתי בפילוסופיה בודהיסטית. (אבל עדיין לא התחברתי למדיטציה🙃)
מהר מאוד, נרשמתי כבר לקורס ארוך של לימודי חוץ במכללת וינגייט https://www.wincol.ac.il/mediwin/holistic_environment/Meditation_Mindfulness_Dharma/ אצל מורה נהדר ואהוב, אלון פאר https://www.pema.co.il/ – ושם מצאתי את התשובות שחיפשתי. שם גיליתי את אחד הכלים המרכזיים בבודהיזם – מיינדפולנס בשילוב מדיטציה. כלי פרקטי וזמין שמתאים לרוב האנשים. הוא יעיל (מדעית) להתמודדות עם לחץ ומתח. (ולא – לא חייבים להצטייד במכנסי שרוול וקטורת 😉🧘)

מסלול חדש בחיים שלי

התחלתי ללמוד עוד ועוד, לשמוע הרצאות ולתרגל עד שיום אחד הבנתי שזאת לא רק הדרך שחיפשתי אלא זה מסלול חדש בחיים שלי!
אני יודעת שיש כל כך הרבה אנשים כמוני – שסובלים. אנשים שלמרות העשייה הרבה שלהם, מרגישים לא מסופקים, מרגישים סוג של פספוס.
ואני רוצה לעזור להם!
אני רוצה לעזור להם להרגיש טוב עם עצמם. להיות שמחים ומאושרים יותר. אני רוצה להראות ש-שינויים אמיתיים ועמוקים באים מתוך עצמנו. כל מה שצריך זה מקום בטוח, חיבוק פנימי וכלים חדשים לתרגול עצמי.

לילה פורת עלה

הנס האישי שלי: מיינדפול-נס

מתוך התהליך שעברתי, החוויה הטובה, האושר והרצון להעביר את המסר, עלה השם לעסק שלי: מיינדפול-נס!
אני מאמינה גדולה בניסים, בעיקר ניסים שאנחנו יוצרים בעצמנו.

לדעת איך לא לתת לדברים חיצוניים להשפיע עליך – זה נס. מדיטציה ומיינדפולנס זו דרך פשוטה לשפר את איכות החיים בצורה משמעותית.